Monitoring aktywności pracowników – zoptymalizuj wydajność niewielkim kosztem.

07.02.2019

Dzięki systemowi kontroli uchronisz się przed ewentualną nieuczciwością kadry pracowniczej, a także zoptymalizujesz czas pracy niewielkim kosztem. Sprawdź, jak wykorzystywać w Twojej firmie programy do śledzenia aktywności.

Korzystanie z systemu kontroli pracowników jest skuteczne nie tylko w dużych przedsiębiorstwach, ale również w średnich i mniejszych firmach z kadrą pracowniczą. Podstawowym elementem takiego systemu jest program do monitorowania aktywności użytkowników na komputerze. Narzędzie zainstalowane na komputerach pracowników śledzi wszystkie aktywności w ustalonym czasie pracy. Kiedy takie narzędzia się przydają, kto może z nich korzystać i jakie mają funkcjonalności? W tym artykule sprawdzimy, jak monitoring pracowników przekłada się na pracę w firmie.

System kontroli pracowników – kiedy z niego korzystać?

System kontroli pracowników jest przydatny niemalże w każdym przypadku. Ochrona przed ewentualną nieuczciwością ze strony kadry pracowniczej, możliwość zgromadzenia szczegółowych danych o czasie i wykonywania obowiązków przez pracowników, to tylko niektóre z wielu zalet programu monitorującego.

Główną funkcjonalnością monitoringu pracowników jest dokładna analiza czasu pracy. To sprawia, że systemy kontroli są przydatne wszędzie tam, gdzie z jakichkolwiek powodów, podejrzewamy pracowników o nieuczciwość. Instalacja programu monitorującego daje nam pełen obraz i szeroki zakres danych o czasie pracy. Narzędzie może działać w trybie dyskretnym, dzięki czemu kontrola pracowników nie przełoży się na spadki ich wydajności.

W zależności od indywidualnej konfiguracji, system kontroli pracowników może zalogować między innymi korzystanie z aplikacji, wpisywanie niepożądanych słów czy odwiedziny stron internetowych. Jeżeli pracownik będzie przeglądał media społecznościowe podczas pracy, system kontroli zaloguje to w swojej bazie.

Kto może z niego korzystać?

Narzędzia służące kontroli pracowników przeznaczone są przede wszystkim dla menedżerów i firm. Z powodzeniem mogą korzystać z niego zarówno małe firmy, zatrudniające nawet jedną osobę, czy też średnie i duże przedsiębiorstwa, w których optymalizacja wydajności ma kluczowe znaczenie. System kontroli pracowników w formie programu do monitorowania aktywności na komputerze nie wymaga specjalistycznej wiedzy podczas instalacji. Dodatkowo w łatwy i przejrzysty sposób możemy skonfigurować program według indywidualnych potrzeb.

Monitorowanie pracowników w jest niezbędne w przedsiębiorstwach, których kadra pracownicza jest bardzo liczna. Wówczas śledzenie aktywności każdego pracownika z osobna może być zadaniem nie tyle trudnym, co niemożliwym do wykonania. Program monitorujący doskonale sprawdza się w tej roli – automatycznie śledzi każdą aktywność podczas czasu pracy.

Dodatkowe funkcjonalności

Warto wspomnieć o dodatkowych funkcjonalnościach. Monitorowanie pracowników w czasie rzeczywistym pozwala nam m.in. otrzymywać alerty o niepożądanych działaniach, cyklicznie wykonywać zrzuty ekranu czy analizować czas włączenia danych aplikacji. Możliwość konfiguracji oprogramowania w taki sposób, by jak najlepiej pełniło swoje funkcje w naszej kulturze organizacyjnej, sprawia, że jest to niezwykle wartościowe narzędzie do optymalizacji pracy.

Ostatnie wpisy

KeyTurion