Program monitorujący komputer

Keyturion – Zaawansowany w działaniu, a jednocześnie prosty i wygodny w obsłudze.

Keyturion to profesjonalna aplikacja do monitorowania komputera. Program służy do zapisywania aktywności użytkownika komputerze, między innymi takich jak wpisywany tekst, czy otwierane strony internetowe. Monitorowanie odbywa się dyskretnie w tle, w sposób nierzucający się w oczy, dzięki czemu komfort korzystania z komputera pozostaje nienaruszony. Keyturion powstał na bazie wieloletnich doświadczeń związanych z tematyką monitoringu komputerów.

 

Dlaczego Keyturion?

Łatwość użytkowania oraz bogate możliwości konfiguracji sprawiają, że program doskonale nadaje się do monitorowania aktywności komputera w domu oraz w firmie.

Bogate możliwości monitorowania aktywności użytkownika, alertów i ustawień, między innymi filtrowania, pozwalają na skuteczne wykrywanie zagrożeń wewnętrznych w organizacji, nie ingerując w działanie komputera ani nie spowalniając jego działania.

Dla przedsiębiorstw oraz organizacji, czyli tam gdzie szczególnie zachodzi potrzeba dyskretnego monitorowania wielu stanowisk powstała wersja PRO.

Kup teraz

Całkowicie po polsku – zarówno program jak i pomoc techniczna.
Doskonała, przyjazna i zrozumiała dla użytkownika prezentacja danych.
Możliwość łatwego i szybkiego wyszukiwania danych.
Bogate możliwości ukrycia: niewidoczny w procesach, menadżerze zadań i innych wrażliwych miejscach.
Nie powoduje zakłóceń działania systemu ani innych programów.
Możliwość zarządzania danymi z wielu komputerów jednocześnie wraz z ich analizą.
Prywatność – wszystkie informacje są zaszyfrowane Twoim prywatnym kluczem. Nikt niepowołany nie ma dostępu do danych zgromadzonych na Twoich komputerach.
Wysyłanie zapisanych danych pod wskazany email (lub na serwer w przypadku wersji PRO).
Przeglądanie danych bezpośrednio w programie oraz eksport danych.
Zabezpieczenie dostępu na hasło.
Filtrowanie klawiszy funkcyjnych, rozszerzonych, backspace, alt, ctrl
Zachowanie formatowania pisanego tekstu.
Wszystkie dane są zgromadzone na serwerze, nie zajmując miejsca na monitorowanym komputerze. Możliwość przechowania bardzo dużej liczby plików, np. zrzutów ekranu.
Możliwość zdalnej konfiguracji programu KeyTurion.

Obszary monitorowania

Keylogger
Zrzuty ekranu
Monitorowanie schowka
Odwiedzone strony
Aplikacje
Foldery
Monitoring drukarki

Keylogger

Inteligentne monitorowanie klawiszy daje kompletny obraz działań podejmowanych na komputerze.

KeyTurion posiada zaawansowany keylogger – silnik zbudowany na podstawie wieloletnich doświadczeń. Nie powoduje zakłóceń działania innych aplikacji i pracuje z minimalnym wpływem na zasoby komputera.

Filtruje (na życzenie) klawisze funkcyjne i rozszerzone (np. F1,..,F12, PAGE UP itp.). Posiada funkcję formatowania napisanego tekstu. Wyświetla datę i godzinę, o której dany program został włączony oraz tekst, który został w nim napisany.

Bezpieczny keylogger – istnieje możliwość wyłączenia logowania klawiszy całkowicie bądź w wybranych aplikacjach. Na przykład w przeglądarkach lub innych wybranych procesach.

Zrzuty ekranu

Monitoruj ekran pulpitu za pomocą cyklicznych zrzutów ekranu i dostosowuj ich jakość oraz częstotliwość. Zrzuty ekranu działają także w oparciu o funkcję Alerty, więc mogą być wykonywane za pomocą reguł stworzonych przez użytkownika.

System Inteligentnego Zrzucania Ekranu (SIZE) pozwala na efektywną pracę z zapisanymi zrzutami.

Monitorowanie schowka

Program monitorujący komputer Keyturion nadzoruje w tle operacje związane ze schowkiem systemowym: funkcje Kopiuj/Wklej, Wytnij.

Śledząc oraz rejestrując dokładną zawartość schowka w identycznej postaci tekstowej z zachowaniem formatowania (program rozpoznaje nawet ułożenie danych tekstowych), masz możliwość bardziej szczegółowego monitorowania aktywności.

Dzięki temu możesz sprawdzić, jaka zawartość tekstu była przekopiowywana i w której aplikacji się to odbywało. Podobnie jak zrzuty ekranu, funkcja schowek może działać również jako potencjalne źródło alertu.

Odwiedzone strony

Program Keyturion został wyposażony w funkcję monitorowania adresów odwiedzonych stron WWW niezależnie od tego, czy wpisuje się je w pasku adresu z klawiatury, czy wybiera ze skrótu bądź historii.

Jako jeden z nielicznych programów na świecie potrafi skutecznie odczytywać odwiedzone strony za pomocą funkcji określanej zazwyczaj jako „Tryb prywatny”, obecny we wszystkich nowoczesnych przeglądarkach.

Aplikacje

Możliwość logowania wszystkich uruchamianych aplikacji na komputerze wraz z czasem ich działania.
Funkcja Statystyki aplikacji daje pełny obraz na temat aktywnego czasu spędzanego w poszczególnych programach.

Foldery

Funkcja monitorowania folderów, pozwala na sprawdzenie wybranego folderu pod kątem zmian.

Dodatkowo umożliwia ona automatyczne podejrzenie podłączonych pamięci przenośnych na USB, wykrywając i notując ich obecność w komputerze. Można również ustawić program w taki sposób, aby automatycznie sprawdzał, co jest kopiowane na zewnętrzną pamięć.

Monitoring drukarki

Monitoruj wydruki w swojej firmie za pomocą programu Keyturion.
Monitorowanie drukowanych dokumentów polega na pobieraniu niezbędnych informacji na temat wykonanego przez użytkownika wydruku. Logowanie takich informacji jak czas, użytkownik, nazwa urządzenia(drukarki), ilość kopii czy ilość stron pozawala na wykrycie zagrożeń wycieku ważnych informacji w Twojej organizacji.

Alerty

Funkcja Alerty pozwala uczulić program na wykonywanie podejrzanych aktywności na komputerze, co daje możliwość szybkiej reakcji na wystąpienie zagrożenia.

  • Dowolność konfiguracji oraz łączenie ze sobą różnych reguł sprawia, że żadna istotna aktywność wykonywana w systemie nie umknie uwadze nadzorującego.

  • Incydenty bezpieczeństwa systemów komputerowych w firmie mogą być lepiej chronione a czas spędzony nad nadzorowaniem dzięki temu skrócony.

  • Alerty działają w czasie rzeczywistym i wywołują zdefiniowane powiadomienia, na przykład wysyłanie natychmiast wiadomości e-mail o zdarzeniu oraz wykonanie zrzutu ekranu zaraz po wykryciu niepożądanej akcji w systemie.

Przykład nr 1

Podejrzewasz, że Twój pracownik wyszukuje treści niedozwolone lub nieodpowiednie (np. podejrzane słowa, możesz zrobić listę takich słów/ciągu znaków.

Program można skonfigurować tak, żeby przy napotkaniu słowa z listy odpowiednia funkcja wykonała zrzut ekranu oraz wysłała niezwłocznie powiadomienie na Twój adres email.

Przykład nr 2

Program wykrywa, czy do zawartości schowka zostały skopiowane dane, np. z numerem rachunku bankowego:

„102010230020261395100000PL13”

Tak samo jak w Przykładzie nr 1, istnieje możliwość ustawienia odpowiedniej reakcji programu na wykryte działanie.
Niezależnie od ustawienia powiadomień wszystkie alerty są przechowywane do późniejszego wglądu wraz z datą i godziną zdarzenia. Jeżeli nie zależy Ci na ciągłym otrzymywaniu powiadomień, możesz je przejrzeć w dowolnej chwili w postaci raportu.